DOKTORLARIMIZ
Op. Dr. Murat Bozkır

Dr. Murat BOZKIR, 1979’da Ankara Fen Lisesi’nden, 1985'de Hacettepe Üniv. Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1987 yılında Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi İhtisası’na başlamış, 1988 yılında Erciyes Üniv. Tıp Fak. Göz Hastalıkları’na geçiş yapmıştır. 1993 yılında uzmanlığını alarak 2008 yılına kadar Adana Numune Hastanesi’nde görev yapmıştır. 2008-2016 yılları arasında Adana Maya Göz - Niv Göz Merkezinde, 2016 da Adana ve Gaziantep Dünya Göz Hastaneleri'de çalışmıştır. 2017 yılından bu yana Adana Sevgi Göz Merkezi'nde çalışmaktadır.

Lisede TÜBİTAK, Üniversitede TÜBİTAK, Sabancı Vakfı ve Koç Vakfı’ndan karşılıksız burs almıştır. Çeşitli iç ve dış yayınları, bildirileri, kitap bölümü yazarlığı bulunan doktorumuzun satrançta 4 kez Adana İl Birinciliği ve çeşitli dereceleri mevcuttur, Türkiye Zeka Vakfı yarışmasında 1 kez finale kalmıştır.

Ortaokul, Lise, Üniversite yıllarında fen matematik alanında Türkiye genelinde 5 kez ilk yüze girmiştir.

Katarakt, glokom, excimer laser, şaşılık ve okuloplastik cerrahi özel ilgi alanlarıdır.

  • Kataraktta: Problemli olgular, multifokal ve torik lens uygulamaları,
  • Glokomda: Trabekülektomi, implant, siklokrioterapi, SLT uygulamaları,
  • Excimer laserde: FemtoLASIK, LASIK, PRK, transPRK (İleri Notouch) uygulamaları,
  • Şaşılıkta: Problemli vakalar, horizontal, vertikal, alt ve üst oblik adale cerrahisi, ayarlanabilir sutür, Faden ameliyatı, nistagmus cerrahisi,
  • Oküloplastik cerrahide: Problemli vakalar, kozmetik üst ve alt kapak blefaroplasti cerrahisi, badem göz, dinamik kantopeksi, ptozis, endoskopik, lazer veya eksternal dakriosistorinostomi, entropyum, ektropyum, trikiazis, evisserasyon, enükleasyon, rekonstrüktif cerrahi uygulamaları,
  • Diabetes mellituslu, retinal damar tıkanıklığı ve yaşa bağlı makula dejenerasyonu olan hastalarda göziçi enjeksiyon, argon lazer uygulaması tecrübeleri vardır.

Adana Numune Hastanesinde ilk penetran keratoplasti ameliyatını yapmıştır. 2014 yılı 48. oftalmoloji kongresinde video sunumu 2.lik ödülü verilmiştir.
Op. Dr. Murat Bozkır